Iskolagaléria

Az őszi diákmunkák után decemberben ismét művésztárlat!
December 7-én 13 órakor Kiss Edith festő „Utcaképek” című kiállítását Mészáros Edit a Pallay Alkotókör tagja nyitotta meg.

29. évad:

Az Iskolagaléria tárlatmegnyitóját szeptember  14-én, csütörtökön13 órakor tartottuk.
A kiállító: Mészáros Edit a Pallay alkotókör tagja
A kiállítást Polyák István festőművész nyitotta meg.

Júniusban Balajthy Viola tanítónő által vezetett kézműves szakkör munkából nyílt kiállítás

Az Iskolagaléria májusi tárlatát 2023. május 4-én, csütörtökön Polyák István festőművész nyitotta meg.
A kiállító művész Kleneizerné Molnár Mónika képeit a tanév végéig van lehetőség megtekinteni.

Felvétel a megnyitóról itt
ahol a XXll. Óperenciás Fejér vármegyei Mesemondó Versenyen első helyezett Kurta Ákos és Kurta Kristóf nyertes előadását is hallhattuk.

Meghívó
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk az Iskolagaléria májusi tárlatának megnyitójára, 2023. május 4-én, csütörtökön 12 órára!
A kiállító művész Kleneizerné Molnár Mónika
A kiállítást Polyák István festőművész nyitja meg.
Meghívó: iskolagaléria meghívó 2023-május-K

Az Iskolagalériában Horváth Lénárd művésztanár „Angyalpermetezővel” című tárlatát Bakonyi István irodalomtörténész nyitotta meg.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk az Iskolagaléria márciusi kiállításának megnyitójára, melynek időpontja: 2023. március 9. 11 óra.
Horváth Lénárd „Angyalpermetezővel” című tárlatát Bakonyi István irodalomtörténész nyitja meg.
Meghívó: iskolagaléria meghívó 2023-március

Emberek, tájak, pillanatok címmel Dezső-Molnár Éva és Dezső Tibor közös fotókiállítását Migend Árpád nyitotta meg.

Felvétel itt

Soproni Kiss Sándor festőművész-művésztanár kiállítását az Iskolagalériában 2022. május 6-án nyitottuk meg:

Nálunk immáron másodszor mutatkozik be a művész úr, mert 20 évvel ezelőtt 2021. októberében volt az első szabadbattyáni kiállítása.

Közös fotókiállítás

Végre újra a hagyományos módon tarthattunk tárlatmegnyitót!
A március 9-én megnyílt kiállításon két fiatal tehetséges fotós mutatkozott be.
Kovács Zsolt régi diákunk csodálatos természetfotókat hozott, Dián Ákos pedig analóg fényképezési technikájának egyik sorozatát mutatta be. Mindketten egyetemen tanulnak és ez idáig nem ismerték egymást. A közös pont az édesanyák közös munkahelye a Batthyány Lajos Általános Iskola!
Zsolt sajnos nem tudott személyesen jelen lenni a megnyitón, róla egykori pedagógusa, Dr. Székely Andrásné Mariann néni idézett fel emlékeket.

A kiállítás április közepéig látogatható!

A járványhelyzet miatt rendhagyó módon tartottuk a decemberi tárlatmegnyitót.
A Berkesdi Réka pedagógiai asszisztens munkáiból nyílt kiállítás az idei évad második művésztárlata.
A 4.a osztály bábjáték műsort adott elő. A bemutatott képek nagy sikernek örvendtek diákjaink körében.

A tárlatot külsős személyek csak védettségi igazolvánnyal tekinthetik meg!

A 2021 szeptemberében a Covid járvány miatt másfél év szünet után
ismét művésztárlatot nyithattunk meg az Iskolagalériában!
Csanády-Németh Mária művésztanár kiállítása
szeptember 21-én nyílt meg, és az őszi szünetig látható.

1994. szeptemberében indult az Iskolagaléria

Többnyire Fejér megyei művészek munkáiból szerveztük a kiállításokat, de megfordult nálunk budapesti, balassagyarmati, dombóvári, kétegyházi, gödöllői művész is.

Egy tanévben átlag hat művésztárlatra kerül sor. Január, február, március a diákjainké. Januárban a házi rajzverseny díjazott munkáiból rendezzük a kiállítást. Februárban az alsós, márciusban a felsős tanulók rajzórán, illetve rajzszakkörön készült munkái kerülnek a paravánokra.

Egy-egy kiállítás átlagban egy hónapig tart. A tárlatok ünnepélyes megnyitójára rendszeresen híradással van a Fejér Megyei Hírlap, alkalmanként a Fehérvár Televízió, illetve a Vörösmarty Rádió.

Az évek során sok művésszel kerültünk kapcsolatba, barátságba. Néhányuktól ajándékba kapott festmények dekorálják, díszítik iskolánk folyosóit.